Reklama
Reklama

Policjanci szukali ukradzionego citroena. Nie tylko odzyskali auto, ale także części do innych samochodów

7 lutego 2024

Policjanci z KWP w Radomiu i KPP w Szydłowcu połączyli siły i po zgłoszeniu kradzieży dostawczego citroena na terenie województwa świętokrzyskiego ujawnili miejsce, gdzie sprawcy przechowywali skradziony pojazd. W dziupli znajdowały się również części do samochodów różnych marek.

 

fot. KWP Radom

 

 - W wyniku przeprowadzonej akcji odzyskano skradzionego citroena oraz szereg części od innych samochodów takich, jak audi, mercedes czy porsche, a w toku czynności zatrzymanych zostało trzech mężczyzn zamieszanych w przestępczy proceder. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje asp. Grzegorz Sobierajski.

Dzięki prowadzonym na miejscu czynnościom przy współpracy funkcjonariuszy kilku jednostek: Laboratorium Kryminalistycznego KWP oraz wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP ustalono kolejny adres na Mazowszu, gdzie mogło dochodzić do przestępczego procederu. Informacje się  potwierdziły: na terenie powiatu grójeckiego skierowani tam kryminalni z Grójca ujawnili części samochodowe pochodzących ze skradzionych na terenie Polski pojazdów, w tym porsche i mercedesa. 

Prowadzone w sprawie czynności mają charakter rozwojowy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić dwóm zatrzymanym zarzuty związane z przestępczością samochodową. Zatrzymani mężczyźni w wieku 24 i 40 lat decyzją Sądu Rejonowego w Szydłowcu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Trzeci z zatrzymanych, decyzją Ośrodka Zamiejscowego w Szydłowcu Prokuratury Rejonowej w Przysusze, objęty został policyjnym dozorem połączonym z zakazem opuszczania kraju.

W sprawie prowadzone jest śledztwo przez Ośrodek Zamiejscowy w Szydłowcu Prokuratury Rejonowej w Przysusze. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

 

Tags