• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policjanci zebrali sześć ton nakrętek. Pomagają choremu Krzysiowi

8 listopada 2019

Sześć ton nakrętek od butelek zebrali policjanci z miejskiej i wojewódzkiej komendy oraz mieszkańcy Rusinowa, aby pomóc choremu Krzysiowi Czuprynowi z Radomia, który jest chory na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Nakrętki trafiły do skupu, a uzyskane pieniądze pójdą na zakup drogich opatrunków dla chłopca

.

271-71871
Krzyś od urodzenia cierpi na bardzo rzadką chorobę EB – pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Każdy dotyk powoduje powstawanie ran, które bolą jak oparzenia 2 i 3 stopnia, niestety znajdują się też wewnątrz organizmu. Jedynym ukojeniem są specjalne opatrunki zabezpieczające rany oraz chroniące skórę przed urazami. Krzyś potrzebuje opatrunków, maści i dermokosmetyków. Miesięczna pielęgnacja dziecka to kwota kilku tysięcy złotych.

Akcję charytatywną wśród policjantów zainicjował sierż. Szymon Popiel z wydziału prewencji. Nakrętki zbierano w komendach wojewódzkiej i miejskiej, a w Rusinowie podinsp. Hieronim Seta, zastępca naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledzczego KWP, a na co dzień przewodniczący rady gminy zaangażował w działania sąsiadów, znajomych oraz większość mieszkańców. – Nakrętki policjanci przepakowali do samochodów ciężarowych, w tym jednego należącego do KWP  oraz Poczty Polskiej. Nakrętki trafiły do skupu. Pieniądze z ich sprzedaży pozwolą na zakup opatrunków i leków – wyjaśnia Rafał Jeżak z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Policjanci nadal zbierają nakrętki. – Jedna na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Zakrętki są odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych, a tam przerabiane na granulat, z którego produkuje się na przykład plastikowe wiadra czy narzędzia – podkreśla Jeżak.

Wszelkie informacje, jak pomóc choremu dziecku z Radomia można znaleźć tutaj

kat, bdb

Fot. KWP Radom

Tags

Dodaj komentarz