• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policjanci zlikwidowali pod Białobrzegami największą w kraju plantację konopi

23 maja 2015

Jedna z największych w kraju plantacji konopi indyjskich zlikwidowana w Promnej pod Białobrzegami. Policja zatrzymała cztery osoby. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 700 tys. zł.

230515narko02

Do Promnej (powiat białobrzeski) policjanci trafili na podstawie takiego operacyjnego rozpoznania.

– Budynek, w którym znajdowała się uprawa wyglądał jak warsztat samochodowy. Wszędzie leżały części samochodowe i stały auta, które czekały na swoją kolej do naprawy. Ale wnętrze warsztatu kryło niespodziankę. Gdy do środka weszli policjanci z wydziału d.w. z przestępczością narkotykową KWP w Radomiu ubezpieczani przez antyterrorystów zastali kompleksowo przygotowaną plantację konopi indyjskich. W specjalnych pomieszczeniach mundurowi zabezpieczyli 652 rośliny oraz wyposażenia do ich uprawy. Rośliny były nawadniane, a wszystkiego pilnowała aparatura, w tym lampy i wiatraki. Niektóre z roślin osiągnęły ponad metr wysokości. Z takiej ilości zabezpieczonych roślin uzyskać można ponad 14 kg gotowej marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 700 tys. zł. Policjanci zatrzymali cztery osoby – relacjonuje Rafał Jeżak z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu białobrzeskiego w wieku 30 – 34 lat. Trójka z nich została wczoraj dowieziona na przesłuchania do Prokuratury Okręgowej w Radomiu, która wnioskowała do miejscowego sądu o areszty wobec zatrzymanych. I taki środek zastosowano. Najbliższe trzy miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. Czwarty, po przesłuchaniu, został zwolniony do domu.

(kat)

Fot. KWP w Radomiu

 

Tags

Dodaj komentarz