• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Polska średnich miast. Jakie problemy rozwojowe ma Radom?

25 lutego 2019

Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a, Fundacja im. F. Eberta zapraszają na dyskusję panelową pt. „Polska średnich miast: bariery rozwoju, wyzwania, progresywne recepty”, która odbędzie się dzisiaj, 25 lutego, o godz. 18 w Łaźni (ul. Żeromskiego 56).

 

P1180296

 

W dyskusji udział wezmą: Michał Sutowski – politolog, tłumacz, publicysta, członek redakcji „Krytyki Politycznej”, autor książki pt. „Rok dobrej zmiany”, red. Katarzyna Ludwińska – dziennikarka „Gazety Wyborczej”, dr Łukasz Zaborowski – Radomskie Towarzystwo Naukowe, Patryk Fajdek – Instytut Myśli Demokratycznej, działacz społeczny i polityk. Moderacja – Michał Syska (OMS im. F. Lassalle’a).

Z badań Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN wynika, że na 250 mniejszych i średnich miast (o liczbie powyżej 20 tys. mieszkańców lub powyżej 15 tys., jeśli to miasto powiatowe, z wyłączeniem stolic województw), aż 122 ma poważne problemy rozwojowe. Zmagają się z takimi wyzwaniami, jak: depopulacja, migracje i emigracja, wykluczenie transportowe, starzenie się społeczeństwa, deficyt dobrych i stabilnych miejsc pracy.

Jakie są bariery rozwojowe mniejszych i średnich miast w Polsce? Jakie są największe wyzwania? Jakie są recepty na rozwiązanie problemów? Na te i inne pytania będą szukać odpowiedzi uczestnicy dyskusji, która jest częścią cyklu organizowanego przez OMS im. Lassalle’a i Fundację im. Eberta, w ramach którego spotkania takie odbyły się w Zawierciu, Koszalinie, Kielcach, Płocku, Bełchatowie, Gdyni i Dąbrowie Górniczej.

Wstęp wolny.

Tags

Dodaj komentarz