Ponad 100 praw jazdy zatrzymali mazowieccy policjanci

2 czerwca 2015

104 prawa jazdy zatrzymali mazowieccy policjanci na terenie województwa od czasu wejścia w życie nowych przepisów w ruchu drogowych. Ci kierowcy jechali z ogromną prędkością w obszarze zabudowanym. Jednym z niechlubnych rekordzistów jest 33-latek, który przekroczył prędkość o ponad 130 km na godz.

260514policja_kontrola

Od kilkunastu dni obowiązują nowe przepisy dotyczące kierujących pojazdami, m.in. ten, który mówi, że podstawą zatrzymania prawa jazdy podczas kontroli drogowej jest ujawnienie przez funkcjonariusza kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/godz. na obszarze zabudowanym.

- Niechlubnym rekordzistą ostatniej statystyki jest 33-letni mieszkaniec Sochaczewa. Pod koniec ubiegłego tygodnia w miejscowości Karłowo (pow. sochaczewski) policjanci miejscowej drogówki zatrzymali do kontroli bmw. Kierowca samochodu, w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością ponad 180 km na godz.. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Nałożono na niego także mandat karny w wysokości 500 zł - informuje Rafał Jeżak z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Od 18 maja prawa jazdy tracili najczęściej piraci drogowi poruszający się na terenie powiatów: płockiego (16), sochaczewskiego (13), garwolińskiego (10), radomskiego (9), zwoleńskiego (7).

(kat)

Tags