• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Poniedziałkowe wypadki – apelujemy o ostrożność

11 czerwca 2019

W poniedziałek, 10 czerwca,  na terenie naszego miasta doszło do 4 wypadków. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

 

 

 

230713wypadek02 (Kopiowanie)

fot. archiwum

 

 

 

 

 

 

Do pierwszego zdarzenia doszło przed południem na ulicy Okulickiego.

– 74-latek kierujący pojazdem marki nissan jadąc prawym pasem ruchu na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 71-letnią kobietę. Piesza została przewieziona do szpitala. Kolejne zdarzenie miało miejsce około godz. 15 w Parku Kościuszki. 15-latek jadąc rowerem parkową alejką najechał na idącą w tym samym kierunku pieszą. 73-letnia kobieta trafiła do szpitala. – informuje Justyna Leszczyńska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Natomiast po godz. 19 na ulicy Maratońskiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Samochód marki renault, którym kierowała 54-latka wyjeżdżając z ulicy Bulwarowej na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z audi, którym kierował 33-latek. Do szpitala zostali przewiezieni kierujący obu aut.

Przed godz. 23 na ulicy Zbrowskiego zderzyły się kolejne 2 pojazdy. 25-latka kierująca audi nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył pojazdu marki honda, który chciał skręcić w ulicę Orląt Lwowskich. 25-latka i 38-letni kierowca hondy trafili do szpitala.

Policja apeluje o ostrożność, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie zdrowego rozsądku na drogach.

– Pamiętajmy również, że w czasie upałów może wzrastać poirytowanie i zmęczenie kierowców, co może obniżać koncentrację i wydłużyć czas reakcji na różnego rodzaju sytuacje na drogach – przestrzega Justyna Leszczyńska.

kat/KMP

Tags

Dodaj komentarz