• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Poszukiwany często zmieniał wygląd. Podczas zatrzymania miał przy sobie m.in. farby do włosów

13 maja 2020

Miał na koncie nielegalne posiadanie broni, rozboje i porwania. Ukrywał się przed policją: często zmieniał wygląd, a ostatnio nosił maseczkę ochronną jeszcze zanim wprowadzono ten obowiązek. Nie pomogło – policjanci z sekcji specjalnej KWP w Radomiu zatrzymali go na terenie powiatu kozienickiego.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

58-latek poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Radomiu miał do odsiedzenia 8 lat więzienia. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy z sekcji poszukiwań i identyfikacji osób wydziału kryminalnego mazowieckiej policji, poszukiwany mężczyzna mógł teraz przemieszczać się pociągami, by nie zwracać na siebie uwagi. – Kilka dni temu „poszukiwacze” ustali, że może przebywać na terenie powiatu kozienickiego. I tam postanowili go zatrzymać. Mężczyzna często zmieniał wygląd. Został ujęty po krótkim pościgu – informuje Rafał Jeżak z zespołu prasowego KWP w Radomiu. Jak podkreśla, „poszukiwacze” należą do elity policjantów wydziałów kryminalnych.  – Muszą myśleć nieszablonowo. Często, by wpaść na trop ukrywających się przestępców wcielają się w różne role. W czasie częstych burz mózgów analizują zachowania podejrzanych, rozkładają na czynniki pierwsze ich wcześniejsze postępowanie. Tak było i tym razem – zaznacza Jeżak.

Przy zatrzymanym policjanci odnaleźli kilka dokumentów tożsamości, w tym zagraniczne, a także kilka telefonów komórkowych i narkotyki. – Jednak co najciekawsze, miał także przy sobie maszynkę do strzyżenia włosów oraz farby, by bardzo szybko zmienić swój wygląd, nawet będąc w podróży. Jak ustalono, by nie pokazywać twarzy, w maseczce chodził jeszcze przed wprowadzeniem przepisów epidemiologicznych – opisuje Rafał Jeżak.

Mężczyzna już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe osiem lat za popełnione przestępstwa.

kat

Tags

Dodaj komentarz