• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Powiat buduje drogi. W tym roku przybędzie ich ponad 20 km

15 września 2021

Ponad 20 km dróg powiatowych o wartości ponad 32 mln zł zostanie w tym roku przebudowanych w kolejnych kilku gminach. Pieniądze na inwestycje pochodzą głównie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

 

fot. Starostwo Powiatowe Radom


Obecnie trwa przebudowa kolejnych odcinków dróg powiatowych na terenie miasta Pionki oraz gmin: Skaryszew, Kowala, Wolanów, Jedlnia – Letnisko, Gózd, Jedlińsk i Zakrzew. Jednocześnie pięć innych odcinków w innych gminach zostanie wyremontowanych, a ich nawierzchnia odnowiona. Wszystkie prace mają zakończyć się do końca października, a w niektórych przypadkach do końca listopada.

- Wszystkie przebudowane drogi powiatowe mają również ścieżki rowerowe oraz chodniki, które powstają wszędzie tam, gdzie jest to możliwe - wyjaśnia starosta radomski Waldemar Trelka. Podkreśla, że powiat może prowadzić te inwestycje, dzięki dofinansowaniom z funduszy rządowych. - W półmetku kadencji tylko na drogi przeznaczyliśmy w sumie ponad 140 mln zł wliczając w to tegoroczne zadania drogowe, podczas, gdy w całej poprzedniej kadencji wydano na ten cel 116 mln zł - wylicza starosta.

W latach 2018-2020 przebudowano lub rozbudowano 68,9 km dróg powiatowych, co kosztowało w sumie 110 mln zł. Zdecydowana większość tej kwoty to dotacje z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych oraz rezerwy budżetu państwa, a swoją część dokładają również lokalne samorządy.

kat

Tags