Powstaje pierwsza w Radomiu drużyna piłkarska dla osób z niepełnosprawnościami

28 czerwca 2021

Trwa nabór zawodników do pierwszej w Radomiu drużyny piłkarskiej dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki projektowi „Aktywni bez barier” stworzonemu przez Fundację Kreatywnych Innowacji i współfinansowanego przez PFRON powstała możliwość przeprowadzenia tego ciekawego i nowatorskiego działania.

 

fot. Fundacja Kreatywnych Innowacji

 

Zawodnicy będą mogli skorzystać ze specjalistycznego poradnictwa, rehabilitacji oraz profesjonalnych treningów sportowych, które poprowadzą zawodowi trenerzy: Emil Markiewicz i Robert Półbratek. Przedsięwzięcie promują zawodnicy z sekcji Legia Warszawa AMP Futbol, zdobywcy srebrnego medalu Ligi Mistrzów EAFF w Turcji, którzy z tej okazji specjalnie przybyli do Radomia.

Na boisku przy ul. Rapackiego odbył się pokazowy trening, w którym wzięli udział wicemistrzowie Europy: Abayomi Bamgbopa, Mateusz Żebrowski, Szymon Kiernoz oraz  trenerzy przyszłych radomskich zespołów tworzonych w ramach projektu "Aktywni bez barier".

- Chodzi o to aby młode, pełnoletnie osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, mogły wyjść na boisko i uprawiać sport, rozwijać się fizycznie, podjąć rywalizację ale też dobrze się bawić i nabrać pewności siebie - zaprasza Karolina Domagała, prezes Fundacji Kreatywnych Innowacji.

Do drużyn mogą wejść osoby, które grają w piłkę nożną jak i te, które nigdy tego nie robiły. Nie ma też ograniczeń, jeśli chodzi o rodzaj niepełnosprawności. - Drużyna was potrzebuje.! Jeśli sami jesteście zainteresowani  naszym projektem lub znacie osoby które mogłyby wejść do zespołu, zadzwońcie  pod numer tel. 667818018 lub skontaktujcie się z nami  przez stronę  fundacjakreatywnychinnowacji@gmail.com - zachęca Karolina Domagała.

kat

Tags