• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Powszechny” zaprasza nauczycieli na warsztaty teatralne. Poprowadzi je dramaturg z Poznania

17 września 2020

Teatr Powszechny zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i średnich na warsztaty teatralne, które poprowadzi dramaturg z Teatru Nowego w Poznaniu Michał Pabian. Spotkanie informacyjne odbędzie się w piątek, 18 września o godz. 17 na Scenie Kotłownia.

   

Zajęcia zaplanowano w weekendy; zakończą się one w grudniu. W ich skład wejdą wykłady tematyczne (otwarte dla nauczycieli) i ćwiczenia praktyczne (stała grupa).

Warsztaty dotyczyć będą rozbudzania zainteresowania literaturą, kulturą i teatrem wśród uczniów. W ich trakcie poruszone zostaną liczne tematy służące wypełnieniu zajęć w ramach nauki języka polskiego. Rozszerzą one wiedzę na temat teatru i pozwolą wykorzystać ją podczas zajęć lekcyjnych, zadawania pracy domowej itp. Dzięki warsztatom nauczyciele nabędą wiedzę o podstawowych pojęciach teatralnych oraz o tym jak łączyć teatr z tematami z podstawy programowej. Tematem przewodnim wszystkich spotkań będzie wielowymiarowość sytuacji twórczych, teatralnych, improwizacja, sięganie po różne media oraz łączenie kontekstów.

Dodatkowe informacje oraz zapisy: Jolanta Korłub-Ogonkowska jolantakorlub@teatr.radom.pl , tel. 534 199 010.

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *