• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Premiera na Scenie Fraszka. Zabawy z Czerwonym Kapturkiem i teatrem

1 grudnia 2017

Kolejna premiera w Teatrze Powszechnym. Tym razem to propozycja dla dzieci. W niedzielę, 3 grudnia, o godz. 13 na Scenie Fraszka najmłodsi zobaczą „Czerwonego Kapturka – zabawę w teatr” Marka Zákostelecký’ego, który jest autorem scenariusza, scenografii i reżyserem spektaklu.

 

_SMM6563

 

Marek Zákostelecký to jeden z najciekawszych czeskich reżyserów teatru lalkowego, znany widzom Fraszki choćby z przebojowej „Baśni o dzielnym Radomirze”. Tym razem w intrygujący sposób pokazuje dzieciakom teatralną kuchnię i wspólnie z aktorami próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, na czym polega magia teatru.

Spektakl jest interaktywny; wykorzystuje motywy zaczerpnięte ze znanej i lubianej bajki o Czerwonym Kapturku, poprzez zabawę przybliża najważniejsze pojęcia związane ze sceną, przede wszystkim zaś daje okazję do pogodnego i dowcipnego wprowadzenia młodszych dzieci w fascynujący, bogaty i różnorodny świat teatru.

Przekład  Gabriela Gańczarczyk, grają: Agnieszka Grębosz, Przemysław Bosek, Mateusz Michnikowski.

Przedstawienie będzie można zobaczyć także: 2 i 10 grudnia godz. 13, 5, 6, 7 grudnia o godz. 10 i 12 oraz 8, 12, 13, 14, 15 grudnia o godz. 10.

kat

Tags

Dodaj komentarz