Prezydent nie zgadza się z obniżką pensji. Zaskarżył uchwałę do wojewody

18 stycznia 2022

Prezydent Radomia Radosław Witkowski uważa, że jego pensja nie powinna być zmniejszona i dlatego skierował do wojewody mazowieckiego skargę dotycząca podjętej przez radnych uchwały w tej sprawie. Pierwotnie prezydent miał otrzymywać 20 tys. zł miesięcznie, ale ostatecznie radni obcięli wynagrodzenie o 3,6 tys. zł.

 

Prezydent Radosław Witkowski

 

Pensją prezydenta Witkowskiego radni zajmowali się dwukrotnie. Najpierw, 29 listopada 2021 r. na podstawie uchwalonej niedawno przez Sejm ustawie zdecydowali, że włodarz miasta będzie zarabiał 20 tys. 101,5 zł miesięcznie, na co składało się 10 tys.770 zł wynagrodzenia zasadniczego, 3 tys.450 zł dodatku funkcyjnego, 4 tys.266 zł dodatku specjalnego i dodatku funkcyjnego oraz 1 tys.615,5 zł za wieloletnią pracę.

Miesiąc później 20 grudnia, rada miejska na wniosek przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Podlewskiego, obniżyła wynagrodzenie Radosława Witkowskiego do 16 tys.442 zł.

Rzeczniczka wojewody mazowieckiego potwierdziła, że skarga od prezydenta Radomia do urzędu wojewódzkiego wpłynęła i uchwała obniżająca pensję Witkowskiego jest teraz analizowana pod względem prawnym.

bdb

Tags