• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Prezydent powołał zespół konsultacyjny do spraw gospodarczych

9 lipca 2015

Zespół konsultacyjny ds. gospodarczych będzie doradzał prezydentowi Radomia. W jego skład wejdzie dwunastu przedsiębiorców reprezentujących różne branże.

090715rada

 

Do zadań zespołu należy m.in. podejmowanie inicjatyw związanych z rozwojem przedsiębiorczości, opiniowanie projektów uchwał rady miejskiej i zarządzeń prezydenta dotyczących spraw gospodarczych, konsultowanie przedsięwzięć związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i inwestycyjnej.

– Nasz główny cel to wzrost gospodarczy i tworzenie nowych miejsc pracy. Dlatego chcę skorzystać z wiedzy i doświadczenia lokalnych przedsiębiorców, by móc tworzyć w mieście jak najlepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości i zwiększania zatrudnienia w radomskich firmach – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Jeden z inicjatorów powołania zespołu Jarosław Kowalik przypomina, że zabiegał o to już od wielu lat. – Cieszę się, że obecne władze miasta dostrzegają potrzebę współpracy, bo to przecież nie urząd tworzy miejsca pracy, lecz przedsiębiorcy. Wszyscy mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej i jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem  doprowadzimy do znaczącego zmniejszenia bezrobocia – podkreśla Kowalik.

W skład zespołu weszli m.in. Tadeusz Fogiel, Jarosław Gajda, Tadeusz Derlatka, Sylwester Krawczyk.

Posiedzenia zespołu z udziałem prezydenta mają się odbywać co najmniej raz na trzy miesiące.

(kat)

Tags

Dodaj komentarz