Próbował ukraść nocą dwa samochody. Właściciela obudziła głośna muzyka dobiegająca z radia

23 listopada 2023

40-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego pod osłoną nocy próbował ukraść dwa samochody. Obudzony głośną muzyką właściciel pojazdów zauważył włączone światła w jednym z aut. Natychmiast powiadomił policjantów. Mundurowi zatrzymali podejrzanego na gorącym uczynku.

 

fot. KMP Zwoleń

 

Do zdarzenia doszło przedwczoraj rano. - Oficer dyżurny zwoleńskiej komendy otrzymał informację, że na jednej z posesji nieznany mężczyzna siedzi za kierownicą auta należącego do zgłaszającego. Natychmiast na miejsce pojechali zwoleńscy patrolowcy. Jak się okazało, za kierownicą opla siedział 40-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego. Był pijany. W samochodzie włączony był silnik oraz światła. Obok opla stał renault, który jak zeznał właściciel, również znajdował się w innym miejscu niż pozostawiony przez niego. Ponadto oba pojazdy zostały uszkodzone przez sprawcę - relacjonuje mł.asp. Katarzyna Słyk ze zwoleńskiej policji. 

Badanie alkomatem 40-latka wykazało u niego ponad 2,5  pół prom. alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili mu zarzuty usiłowania kradzieży dwóch samochodów. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

kat

Tags