• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Projekt warsztatów filmowych „Movie dziadek!” wygrał konkurs na inicjatywy kulturalne

16 czerwca 2017

14 projektów napłynęło na konkurs na oddolne inicjatywy mieszkańców Radomia, a w szczególności Oboziska organizowany przez MOK „Amfiteatr”. Wygrała akcja „Movie dziadek! – interaktywne warsztaty filmowe łączące pokolenia.

 

 

32

 

– Liczba projektów świadczy o tym, jak dużo radomian interesuje się kulturą i pragnie mieć wpływ na jej kształt. Dziękujemy za świetne prezentacje złożonych inicjatyw oraz za owocną pracę zarówno członków komisji oceniającej, jak i wszystkich pomysłodawców w konkursie – podkreśla Anna Dudziak, koordynatorka projektu.

Uczestnicy konkursu przez ponad dwie godziny prezentowali swoje projekty i wyczerpująco odpowiadali na pytania. Wreszcie przyszedł czas na głosowanie i wyłonienie zwycięzców. I miejsce przypadło projektowi: „Kamera, akcja – Movie dziadek! – interaktywne warsztaty filmowe łączące pokolenia”, II „Uwolnij swój głos! Terapeutyczny potencjał śpiewu”, III „Uszyj spódnicę! Terapeutyczne szycie (międzypokoleniowe)”, IV „Młody, stary, dwa bratanki – gra miejska”, V „Questowisko”.

– Wszystkie projekty, które zwyciężyły, są bardzo ciekawe i z przyjemnością je wraz z państwem zrealizujemy. Tym zaś, których projekty nie otrzymały dofinansowania, serdecznie dziękujemy za kreatywność i zaangażowanie – dodaje Dudziak.

Zwycięskie projekty zostaną dofinansowane na łączną kwotę 23 tys. 420 zł.

Konkurs realizowany jest w ramach udziału w projekcie „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”, w programie Narodowego Centrum Kultury pod nazwą „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017″.

kat

Fot. MOK „Amfiteatr”

 

Tags

Dodaj komentarz