• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Prokurator chce aresztu dla ojca porwanego Fabiana

27 listopada 2015

Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 14 dni ojca porwanego Fabiana. Nie będzie natomiast aresztu dla podejrzewanych o porwanie 3-letniego Fabiana. 38-letnia kobieta i 46-letni mężczyzna pozostaną na wolności.

 

251115fabian

 

– Wczoraj Sąd Rejonowy w Radomiu nie uwzględnił wniosku prokuratury o areszt wobec dwóch osób podejrzanych o uprowadzenie dziecka. W motywacji rozstrzygnięcia sąd uznał, że została spełniona przesłanka ogólna zastosowania tymczasowego aresztowania, to jest uprawdopodobnione zaistnienia i popełnienia przestępstwa, ale nie wystąpiły przesłanki szczególne do zastosowania aresztu. Nie wykazano, że podejrzani będą utrudniać postępowanie – wyjaśnia rzeczniczka Sądu Okręgowego w Radomiu Joanna Kaczmarek-Kęsik.

Orzeczenie sądu jest nieprawomocne. Prokuratura ma siedem dni na złożenie zażalenia w sprawie tej decyzji. – W poniedziałek będziemy się odwoływać – zapowiada rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Prokuratura wnioskuje także do sądu o areszty dla kolejnych osób. – Mężczyzny, który był przesłuchiwany dzisiaj oraz ojca, który działał wspólnie i w porozumieniu z pozostałymi podejrzanymi. To drugie postanowienie wydane jest zaocznie – wyjaśnia prokurator Chrabąszcz. Jeśli sąd przychyli się do wniosku prokuratury, będzie można wysłać za ojcem Fabiana list gończy.

– Miejsce pobytu dziecka i ojca nadal są nieznane – mówi rzeczniczka KWP w Radomiu kom. Alicja Śledziona.

Trzyletni Fabian Nadolski został porwany we wtorek (24 bm.) spod bloku na ul. Świętokrzyskiej. Chłopca wyrwali matce trzej zakapturzeni mężczyźni.

Bożena Dobrzyńska

 

Tags

Dodaj komentarz