Przebudowa ulicy Marii Fołtyn. Marszałek województwa dołoży miastu 4 mln zł

1 grudnia 2021

Trwa przebudowa ulicy Marii Fołtyn. Prace przy samej jezdni wraz z kanalizacją są już na ukończeniu. Powstaje też chodnik o szerokości 2 m oraz ciąg pieszo-jezdny o szerokości 3,5 m. Będą tu również nowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, zjazdy do posesji i oświetlenie LED-owe.

 

fot. MZDiK Radom

 

Teraz inwestycja, która ma kosztować ponad 10 mln zł, dostała finansowe wsparcie samorządu województwa mazowieckiego. Przeznaczył on na ten cel 4 mln zł. Umowa w tej sprawie została właśnie podpisana.

-  Z punktu widzenia gospodarczego rozwoju naszego miasta jest to bardzo ważna droga. Przebudowy ulicy Marii Fołtyn oczekiwali m.in. przedsiębiorcy prowadzący działalność i tworzący miejsca pracy w tej części miasta. Po budowie układu drogowego na Wincentowie jest to kolejne wspólne przedsięwzięcie, którym dajmy biznesowi sygnał, że Radom to dobre miejsce do inwestowania - podkreślał podpisując umowę prezydent Radosław Witkowski. 

Marszałek Adam Struzik przypomniał, że dofinansowanie inwestycji było możliwe, dzięki decyzji radnych województwa mazowieckiego, którzy postanowili przyznać kolejne wsparcia dla lokalnych samorządów.

– Okazało się, że potrzeb jest znacznie więcej niż przewidywaliśmy, stąd decyzja o przeznaczeniu kolejnych środków w ramach naszego instrumentu wsparcia. Powstał właśnie po to, aby pomagać gminom i powiatom z Mazowsza w realizacji inwestycji. Samorządy mogą ubiegać się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne, m.in. remonty dróg, budynków użyteczności publicznej czy tworzenie miejsc rekreacji. Doskonale wiemy, że są to inwestycje wielomilionowe i bez naszego wsparcia gminy i powiaty nie mogłyby sobie na nie pozwolić - uważa Adam Struzik.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski podkreśla, że to już kolejne wsparcie dla regionu radomskiego. - Na początku roku trafiło tu 26 mln zł na realizację 16 projektów infrastrukturalnych. - Teraz dofinansowanie otrzymają 22 inwestycje z regionu  - poinformował.

Inwestycja obejmuje odcinek o długości 1,14 km. To prawie cała ulica Fołtyn. Na pętli przy ulicy Holszańskiej będą dwa stanowiska odjazdowe oraz dwie zatoki - jedna dla autobusów, zaś druga dla samochodów.

Przebudowana ulica Fołtyn usprawni dojazd do firm w strefie przemysłowej. Poprawi się tam także bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Skróci się ponadto czas przejazdu autobusów komunikacji miejskiej linii 10.

kat

Tags