• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Przejdą procesje drogi krzyżowej. Będą utrudnienia w ruchu

12 kwietnia 2019

MZDiK informuje, że w związku z planowanymi procesjami drogi krzyżowej, dzisiaj, 12 kwietnia, w godz. około 18.30-20.30 i w niedzielę, 14 kwietnia, w godz. około 20-21.30 będą występowały utrudnienia w ruchu. Może to również spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów.

 

procesja01

Fot. archiwum

 

Uliczne procesje drogi krzyżowej odbędą się dzisiaj m.in. w następujących dzielnicach Radomia: od około 18.30 na osiedlu Nad Potokiem (między innymi na ulicach Katowickiej, Szklanej i Grzybowskiej); od około 18.30 na Obozisku (m.in. na ulicach Radosnej, Żwirowej, Parkowej i Warszawskiej); od około 18.30 na Prędocinku (m.in. na ulicach Św. Brata Alberta i Ostrowieckiej); od około 18.30 na osiedlu XV-lecia (m.in. na ulicach Staniosa, Miłej, Kusocińskiego i Bema); od około 18.30 na Zamłyniu (m.i. na ulicach Głównej, Kruczej i Planowej); od około 18.30 na Halinowie (m.in. na ulicach Wstępnej, Długiej i drodze przy kościele); od około 18.30 na Glinicach (m.in. na ulicy Słowackiego i ulicach przyległych do niej); od około 19 na Idalinie (m.in. na ulicach Wyścigowej, Białej, Rzeszowskiej i Idalińskiej); od około 19 na Michałowie (m.in. na ulicach Królowej Jadwigi, Łokietka i Piastowskiej).

Procesje mogą spowodować czasowe utrudnienia w ruchu kołowym. Autobusy komunikacji miejskiej nie będą miały wtedy wyznaczanych żadnych objazdów, lecz z powodu wstrzymania ruchu na ich trasach mogą kursować z opóźnieniami.

W niedzielę procesja przejdzie sprzed kościoła farnego pod wezwaniem św. Jana – ulicami Rwańską, Żeromskiego oraz al. Chrapka – do katedry. Ruch kołowy będzie tam tymczasowo wstrzymany przez funkcjonariuszy policji oraz Straży Miejskiej. Przemarsz może spowodować chwilowe wstrzymanie kursowania autobusów komunikacji miejskiej. W rejonie ul. Żeromskiego i pl. Kazimierza Wielkiego będzie to dotyczyło linii 1, 7, 8, 9, 15 i 17, natomiast na ulicach Sienkiewicza i Mickiewicza – linii 1, 3, 5, 10, 14, 15 i 19. Mogą wystąpić z tego powodu kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu (w przypadku ul. Żeromskiego wstrzymanie ruchu kołowego może potrwać do 15 minut – będą tam dwie stacje drogi krzyżowej).

MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie ostrożności w rejonie trasy przemarszu, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem oraz – w miarę możliwości – o omijanie tego rejonu Radomia w godzinach wieczornych.

Tags

Dodaj komentarz