Przepustka do świata filmu. Możesz wziąć udział w warsztatach podczas Kameralnego Lata

18 maja 2022

To może być przepustka do świata filmu. Inspirująca przestrzeń miejska Radomia, młodzież którą łączy wspólna pasja i kreatywna praca z doświadczonymi ekspertami. Warsztaty „Together – ToGetThere” odbędą się w lipcu w Radomiu w ramach Kameralnego Lata. Zgłoszenia do 12 czerwca.

 

fot. Kameralne Lato (archiwum)

 

Na bezpłatne warsztaty organizatorzy zapraszają młodych ludzi zainteresowanych zdobyciem pierwszych doświadczeń w pracy na planie filmowym. Specjaliści z poszczególnych dziedzin filmowej przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji – od pracy nad rozwojem pomysłu do finalnej premiery gotowego filmu.

-  Praca na planie będzie nie tylko unikalną szansą na zdobycie doświadczenia w realizacji krótkich form filmowych, ale także zmierzenia się z problemami, które na co dzień dotykają młodych ludzi z krajów europejskich. Uczestnicy stworzą pod opieką ekspertów własne filmowe reklamy społeczne, a do pracy posłuży im profesjonalny sprzęt, którego obsługi nauczą się w trakcie warsztatów - zapowiadaja organizatorzy.

Nazwa „Together – ToGetThere” nawiązuje do idei wspólnej Europy, w której nie ma zgody społecznej na dyskryminację. Udział w warsztatach pozwoli młodym ludziom wyrazić swój sprzeciw wobec szerzenia zła, mowy nienawiści i stygmatyzacji osób o odmiennych poglądach lub pochodzeniu poprzez stworzenie autorskich reklam społecznych. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Organizatorzy przez cały pobyt zapewniają uczestnikom zakwaterowanie i wyżywienie.

Warsztaty odbędą się  w dniach 3-10 lipca. Przeznaczone są dla osób w wieku 18-30 lat. Termin zgłoszeń mija 12 czerwca.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Ze względu na obecność gości z Francji, Włoch i Ukrainy, większość zajęć warsztatowych będzie prowadzona w języku angielskim. W sprawnej komunikacji uczestników wspierać będą mentorzy.

Wydarzenie jest częścią 15. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato, które odbędą się od 3 do 9 lipca  w Radomiu.

Tags