Przy szkole na Zamłyniu powstanie nowy plac zabaw. Miasto ogłosiło przetarg na budowę

6 lutego 2024

Ta wiadomość z pewnością ucieszy rodziców najmłodszych mieszkańców Zamłynia, a przede wszystkim ich samych. Przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 22 przy ul. Kruczej powstanie nowy plac zabaw. Urząd miejski ogłosił przetarg na jego budowę.

 

fot. Anna Wróblewska/UM Radom

 

– W tej części miasta takiej infrastruktury dla dzieci nie ma zbyt dużo. Stąd nasza decyzja, aby właśnie w tym miejscu wybudować nowy, wyposażony w wiele urządzeń, plac zabaw. To będzie przyjazna, bezpieczna przestrzeń i jestem przekonany, że będzie dobrze służyła dzieciom z całego osiedla – zapewnia wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński.

Nowy plac częściowo będzie miał nawierzchnię poliuretanową, a częściowo trawiastą. Zostaną zamontowane nowe urządzenia do zabaw, w tym m.in.: pojazd, np. radiowóz, zestaw czterowieżowy i gimnastyczny, zjeżdżalnia, karuzele, huśtawki i trampolina. Wykonawca będzie miał za zadanie zagospodarować teren wokół placu. Pojawią się nowe nasadzenia oraz elementy małej architektury, w tym ławki czy kosze na śmieci.

Na oferty w przetargu magistrat czeka do 20 lutego. Wybrany wykonawca będzie miał na realizację zamówienia cztery miesiące.

kat

Tags