• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Przyjazny Dom” już działa. Wesprze osoby potrzebujące i ich opiekunów

10 października 2019

W DPS przy ulicy Wyścigowej działa już Dzienny Dom Pomocy. Będą mogły spędzać tutaj czas głównie dorośli niepełnosprawni lub starsze, niesamodzielne osoby oraz ich opiekunowie. Uruchomienie placówki to jeden z elementów tzw. polityki wytchnieniowej realizowanej przez miasto.

 

Screenshot_2019-10-10 W Radomiu powstał Przyjazny Dom(3)

 

Na utworzenie i prowadzenie „Przyjaznego Domu” gmina otrzymała ponad 1 mln zł z funduszy unijnych. W nowej placówce swoje miejsce znajdą osoby niesamodzielne i potrzebujące pomocy. – Rozwijamy naszą radomską politykę wytchnieniową. Chcemy być najlepsi w Polsce, bo już jesteśmy uważani za miasto, które jest liderem, jeżeli chodzi o prowadzenie polityki wytchnieniowej dla osób starszych, niepełnosprawnych i ich opiekunów. W „Przyjaznym Domu” opiekę i wsparcie otrzymają osoby potrzebujące, a ich stali opiekunowie będą mieli czas dla siebie. I taki jest właśnie cel rozwijanej w mieście polityki wytchnieniowej – powiedział podczas otwarcia prezydent Radosław Witkowski.

W „Przyjaznym Domu” wsparcie znajdzie do 30 osób zależnych oraz 15 faktycznych opiekunów. Uczestnikami projektu są osoby starsze z niepełnosprawnością oraz osoby starsze wymagające opieki lub wsparcia w związku z brakiem możliwości samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności z dnia codziennego. – Nasi podopieczni mogą liczyć na wysokiej jakości usługi opiekuńcze. Od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 – 15.30 realizujemy w placówce usługi opiekuńcze, terapeutyczne i rehabilitacyjne. Nasi podopieczni oraz ich opiekunowie mogą też liczyć na wsparcie psychologa oraz korzystać z porad prawnych – podkreśla Renata Pogodzińska, dyrektor DPS przy ul. Wyścigowej.

Realizacja projektu „Przyjazny Dom” potrwa do 30 czerwca 2021 roku.

Źródło: UM Radom, fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz