Air Show Radom 2015

To jedna z najmilszych ciekawostek – podczas Air Show doszło do zaręczyn! – To pierwszy taki przypadek w historii Międzynarodowych Pokazów – zapewnia ich rzecznik ppłk. Artur Goławski.

Air Show. Będzie rekord?

23 sierpnia 2015

80 tys. widzów na Air Show wczoraj, a dzisiaj? Czy tegoroczne pokazy pobiją frekwencyjny rekord? Spróbujcie – oglądając nasze zdjęcia – ocenić sami.

Dziś drugi dzień Air Show. Pogoda lepsza niż wczoraj; więcej słońca i raczej nie powinno padać. Program pokazów na niebie wprawdzie ten sam, ale w nieco innym układzie.

Mnóstwo emocji czeka dziś i jutro fanów lotnictwa. W Radomiu rozpoczynają się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze. Na Air Show przyjedzie mnóstwo ludzi, którzy będą podziwiać podniebne akrobacje i nowoczesne maszyny na wystawie statycznej, a także uzbrojenie i sprzęt polskiej armii. Co się dzieje na lotnisku? Zapraszamy do śledzenia naszej relacji, w tym zdjęć.

Na teren pokazów – tak jak dwa lata temu – nie można wnosić własnej wody w butelkach. Ale będzie można ją pobierać bezpłatnie ze specjalnie przygotowanych dystrybutorów.

To bardzo dobra wiadomość dla kierowców przyjeżdżających na pokazy, jak i mieszkańców. W sobotę i niedzielę, czyli podczas Air Show, będzie można korzystać z południowego wiaduktu nad torami w ul. Żółkiewskiego. Może dzięki temu miasto się nie zakorkuje?

Samoloty na niebie, na ziemi odlotowe kreacje. Łaźnia zaprasza w sobotę (22 bm.) o godz. 20. 30 pod gmach Corazziego na finał ogólnopolskiego konkursu dla projektantów Radom Fashion Show.

Pamiątkowy model samolotu może złożyć każdy, kto podczas pokazów Air Show odwiedzi miejskie stoiska ustawione na płycie lotniska. W czterech z nich będzie można za darmo otrzymać poszczególne części modelu.

– W tym roku mamy niespodziankę. Pomiędzy znanymi figurami pokażemy coś nowego, jeśli tylko pogoda nam na to pozwoli; jest to spektakularny manewr – zapowiada dowódca włoskiej grupy akrobatycznej Frecce Tricolori.

Oba hiszpańskie zespoły akrobacyjne – śmigłowcowy Patrulla Aspa i „samolotowy” Patrulla Aguilla – duński Baby Blue, a przede wszystkim ulubieniec radomskiej publiczności włoski Frecce Tricolori przylatują do Radomia. Poza nimi także soliści – grecki F-16, francuski rafale.