Zdrowie

Szkła kontaktowe to dziś bardzo popularna alternatywa dla okularów. Za pomocą niewielkich krążków zakładanych na powierzchnię oka można korygować najpopularniejsze rodzaje wad refrakcji. W porównaniu ze szkłami okularowymi soczewki są dużo wygodniejsze w użytkowaniu.

Według powszechnej, obiegowej opinii, jest szkodliwa: zanieczyszczona, może nawet skażona. Wciąż pokutuje stereotyp, że pić można wodę jedynie po przegotowaniu, a surową – wyłącznie butelkowaną. Badania wykazują, że tylko około 30 proc. ludności pije nieprzegotowaną „kranówkę” bez obaw. Tymczasem, dzięki restrykcyjnym normom i nowoczesnym technologiom oczyszczania, picie wody z kranu jest nie tylko bezpieczne, ale i korzystne finansowo.

W XXI wieku duża liczba ludzi na świecie nie prowadzi zdrowego trybu życia. Nie mają czasu na regularne odżywianie się i ćwiczenia fizyczne. Ponadto zazwyczaj są zajęci codziennymi czynnościami i dlatego nie mają czasu na przygotowywanie posiłków. Większość z nich z tego powodu będzie cierpieć z powodu otyłości i innych problemów zdrowotnych.

W poniższym artykule podzielę się z Tobą historią, w jaki sposób catering dietetyczny całkowicie odmienił mój wygląd, ale i codzienne funkcjonowanie.

Recepta online na dobre zagościła w polskim systemie ochrony zdrowia. Dlatego też warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tego rozwiązania. Sprawdź, jak można dostać receptę online, jak długo jest ona ważna i gdzie można ją zrealizować?

Groźnie wyglądający wypadek w Dąbrówce Podłężnej w gminie Zakrzew. Do rowu wpadł autokar wiozący dzieci na wycieczkę szkolną. Dwie dziewczynki w wieku 11 i 12 wymagały pomocy medycznej zostały odwiezione do szpitala. Pozostali uczniowie zostali odebrani ze szkoły przez rodziców.

Dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko, w dwóch wypadkach, do których doszło na drodze krajowej nr 9 i w Radomiu .Kierowca jednego z samochodów uczestniczących w zdarzeniach miał promil alkoholu w organizmie.

Radomski Szpital Specjalistyczny, podobnie jak w latach poprzednich, przeprowadzi akcję szczepień przeciwko grypie. Akcja rusza w najbliższy poniedziałek, 19 września. Z bezpłatnego preparatu będą mogli skorzystać mieszkańcy Radomia, którzy ukończyli 65 lat.