• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomianie produkowali krajankę tytoniową. Policja złapała ich na gorącym uczynku (WIDEO)

19 maja 2020

Ponad 35 tys. zł straciłby skarb państwa, gdyby do obrotu wprowadzono nielegalną krajankę tytoniową, którą szydłowieccy kryminalni znaleźli w pomieszczeniach gospodarczych na terenie gminy Orońsko. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Radomia (36 i 65 lat) w trakcie produkcji krajanki tytoniowej.

 

 

– Policjanci zespołu dw. z przestępczością gospodarczą oraz wydziału kryminalnego szydłowieckiej komendy realizując wcześniejsze ustalenia, w miniony czwartek skontrolowali pomieszczenia gospodarcze na terenie gminy Orońsko.  Zastali tam dwóch mężczyzn, którzy produkowali krajankę tytoniową. W sumie zabezpieczono ponad 40 kg. Teraz mężczyznom zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi wysoka grzywna – informuje st. sierż. Marlena Skórkiewicz z KPP w Szydłowcu.

Ponadto po sprawdzeniu mężczyzn w policyjnych systemach okazało się że młodszy z nich jest poszukiwany listem gończym. Miał do odsiedzenia ponad 460 dni za wcześniej popełnione przestępstwa i niezapłacone grzywny. Wobec 65-latka zastosowano dozór policyjny.

Szacunkowa wartość uszczuplenia finansowego na rzecz skarbu państwa z tytułu nieopłaconych podatków sięga kwoty ponad 35 tysięcy zł.

kat

Wideo: KPP Szydłowiec

 

Tags

Dodaj komentarz