• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomianie z wykrzyknikiem. W sobotę wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli

12 kwietnia 2019

Nauczyciele i pracownicy oświaty strajkują od poniedziałku. Wielu rodziców, uczniów i różnych środowisk wspiera ich w walce o lepsze wynagrodzenia i godność zawodu. W sobotę, 13 kwietnia, może to zrobić każdy z nas uczestnicząc w wiecu poparcia pedagogów.

 

wykrzyk

 

Organizatorzy zapraszają radomian na pl. Corazziego o godz. 18.  >Chcemy pokazać protestującym nauczycielom, że mimo zastraszania ich przez rząd, mimo wskazywania dzisiaj tej grupy zawodowej jako wrogiej, ponieważ domaga się godnych zarobków, radomianie są i będą po ich stronie. Dzisiaj duży protest rozpoczęli nauczyciele, w kolejce czekają do spełnienia postulaty płacowe m.in. pracowników pomocy socjalnej, administracji, niższego i średniego szczebla służby zdrowia. Z problemem niskich płac borykają się również osoby pracujące na tak zwanych śmieciówkach. Koszty życia wzrastają niewspółmiernie do zarobków i rząd musi to dostrzec, bo pracą dla idei nie wykarmi się rodziny. Dzisiaj cały system obietnic utrzymują „biedni pracujący”<.

 

Tags

Jedna odpowiedź do “Radomianie z wykrzyknikiem. W sobotę wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli”

  1. Andrzej pisze:

    Manipulanci. Nie porównujcie świetnie zarabiających (jak na czas pracy) nauczycieli ze wskazanymi grupami zawodowymi, gdzie harują 40 godzin tygodniowo za faktyczne grosze i ez możliwości dorobienia na korkach. „Biedni” nauczyciele to dwa samochody w rodzinie, wakacje za granicą i liczne przywileje. Niech pokażą PIT ci „biedacy”.

Dodaj komentarz