Mężczyzna złapany na gorącym uczynku. Wyrzucał plastikowe części aut na prywatne działki

9 maja 2022

Ktoś zauważył, że na ulicy Twardej, w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza żydowskiego, mężczyzna wyrzuca z samochodu na prywatne działki śmieci komunalne. Zadzwonił do Straży Miejskiej. Funkcjonariusze zdążyli złapać radomianina na gorącym uczynku..

 

fot. SM Radom

 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek o godzinie 9.20 - Na miejsce zgłoszenia dyżurny wysłał partol, który potwierdził zgłoszenie i ujął mieszkańca Radomia na gorącym uczynku wyrzucania śmieci z auta. 34-latek wyrzucał plastikowe elementy pojazdów, które wcześniej rozmontowywał i pozbawiał metalowych części po to, aby je sprzedać na złomie. Plastikowe pozostałości rozrzucał po okolicznych prywatnych działkach- relacjonuje Grzegorz Sambor z SM w Radomiu.

Mężczyzna został ukarany maksymalnym mandatem karnym (zgodnie z przepisami to niestety tylko 500 zł), posprzątał pozostawione przez siebie śmietnisko i został zobowiązany, by w ciągu najbliższych kilku dni udokumentować legalną utylizację posiadanych odpadów. Jeśli tego nie zrobi, Straż Miejska skieruje wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Radomiu.

Przypomnijmy: to nie pierwszy przypadek ujawnienia sprawców zanieczyszczania przestrzeni w Radomiu. - Ostatnio przy pomocy fotopułapek ujawniliśmy dwóch kolejnych sprawców zanieczyszczania miejsc użyteczności publicznej. Fotopułapki zarejestrowały całe zdarzenia. Zarejestrowany materiał po zgraniu jest wykorzystany w prowadzonym postępowaniu. Celowo nie podajemy miejsc usytuowania fotopułapek - podkreśla Sambor. Zapowiada, że w najbliższych dniach Straż Miejska otrzyma kolejnych osiem fotopułapek, które pozwolą na rejestrację podobnych incydentów.

kat

 

Tags