• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomscy przedsiębiorcy mogą później zapłacić podatek od nieruchomości

17 stycznia 2021

Miasto ulży nieco przedsiębiorcom w trudnych czasach pandemii. Radni zgodzili się, by terminy płatności rat podatku od nieruchomości wymagane do uregulowania w ustawowym terminie w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju i czerwcu zostały przedłużone do 15 listopada.

 

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Z takiej możliwości mogą korzystać przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe, których płynność finansowa pogorszyła się w związku z pandemią. - Na pewno oczekiwania są takie, by w ogóle zwolnić z płacenia tych podatków, ale chociaż chcemy pomóc, na więcej nas nie stać. Dlatego proponujemy  przesunięcie terminu płatności o pół roku - wyjaśniał radnym podczas ostatniej sesji nadzwyczajnej skarbnik miasta Sławomir Szlachetka.

Aby skorzystać z możliwości przesunięcia terminu płatności rat podatku od nieruchomości, konieczne będzie jedynie złożenie w urzędzie miejskim informacji o pogorszeniu płynności finansowej. W zeszłym roku z takiej możliwości skorzystało 138 podatników. Kwota przesuniętych rat wyniosła ponad 2,6 mln zł.

Szlachetka odpowiadając na pytania radnych tłumaczył również, że w "normalnej" sytuacji miesięcznie z tytułu podatku od  nieruchomości wpływa do budżetu miasta około 6 mln zł. - Trudno jest przewidzieć, ilu podatników skorzysta z możliwości przesunięcia tej płatności. - Spodziewamy się, że teraz zainteresowanych będzie więcej, niż na wiosnę 2020 roku - podkreślał skarbnik.

Tym razem, radni byli zgodni: wszyscy głosowali za przyjęciem uchwały, która pozwala na przesunięcie terminu płatności podatku.

bdb

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *