Radomska Fabryka Broni zaczyna akcję nauki strzelania. Wszystko w internecie

16 sierpnia 2022

Strzelectwo i zainteresowanie bronią strzelecką jest coraz większe. M.in. dlatego radomska Fabryka Broni uruchomiła specjalny portal, gdzie  – oraz w mediach społecznościowych – zaczyna publikację serii materiałów edukacyjnych dla już pasjonujących się tą dziedziną a także dla tych, którzy tę przygodę dopiero planują rozpocząć.

 

fot. Fabryka Broni "Łucznik" Radom

 

Swoją wiedzą w ramach akcji #UczymySieStrzelac dzielą się najlepsi instruktorzy strzelectwa.

W ramach inicjatywy #UczymySieStrzelac Fabryka Broni „Łucznik” – Radom udostępnia kolejne edukacyjne materiały multimedialne, z których wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się m.in:  w jaki sposób trzymać broń krótką i długą, co wpływa na pracę na języku spustowym, jak wygląda reset języka spustowego i jak go efektywnie wykorzystać,        jak zachować się w trakcie wymiany magazynka podczas strzelania taktycznego, dlaczego ważna jest postawa strzelecka.

- Właśnie został udostępniony film, na którym Dominik Górski, trener oraz zawodnik strzelectwa praktycznego IPSC, Mistrz Polski IPSC 2020 i 2021 pokazuje, jak powinien wyglądać dobry chwyt broni krótkiej, by zachować stabilność i powtarzalność każdego strzału - informuje Małgorzata Pirosz z "Łucznika".

#UczymySieStrzelac to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna Fabryki Broni. Jak podkreślają jej inicjatorzy, celem akcji jest kształtowanie kultury broni palnej – dostarczenie niezbędnej wiedzy, a przez to podniesienie świadomości i umiejętności użytkowników oraz instruktorów. - W tym celu we współpracy z najbardziej doświadczonymi instruktorami strzelectwa odbyły się konsultacje i warsztaty, które pozwoliły stworzyć drogowskaz dla wszystkich zainteresowanych nauką strzelectwa. Pod hasłem #UczymySieStrzelac Fabryka Broni „Łucznik” - Radom chcemy przybliżyć najważniejsze informacje jak bezpiecznie, efektywnie i świadomie rozpocząć naukę strzelania - dodaje Pirosz. Zachęca do bieżącego śledzenia strony www.uczymysiestrzelac.pl oraz mediów społecznościowych fabryki. Będą tam cyklicznie pojawiać się kolejne materiały edukacyjne instruktorów strzelectwa.

kat, bdb

Tags