• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Radomskie Centrum Sportu. Inwentaryzacja metodą skanowania laserowego 3D

7 kwietnia 2019

Co się dzieje za zamkniętym ogrodzeniem terenu Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga. Jak informuje wiceprezydent Konrad Frysztak, trwa tam „inwentaryzacja metodą skanowania laserowego 3D”. Poprzedza ona ogłoszenie nowego przetargu na dokończenie obiektów.

 

Fot. Konrad Frysztak/Facebook

Fot. Konrad Frysztak/Facebook

 

„Radomska firma Georad Pracownia Geodezyjno – Projektowa Sp. z o. o na zlecenie MOSiR Radom już od ponad dwóch tygodni prowadzi inwentaryzację metodą skanowania laserowego 3D. Inwentaryzacja hali będzie gotowa już w tym tygodniu (chodzi o mijający – przyp. autor), a stadionu w przyszłym. W ciągu ostatnich 16 dni zostało wykonanych 1800 skanów. Firma ma już 800 GB danych z całego pomiaru. Skaner zarejestrował w trakcie inwentaryzacji 50 mld punktów” – napisał wiceprezydent Frysztak na Facebooku.

Przypomnijmy: po zerwaniu umowy z konsorcjum firm ROSABUD i Maxto – dotychczasowym wykonawcą hali widowiskowo-sportowej i stadionu piłkarskiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest inwestorem RCS, ogłosi przetarg na dokończenie prac (inwentaryzacja byłą więc niezbędna). Władze miasta zapowiadają, że stanie się to 9 maja.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz