• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rekrutacja na UTH. Rekord bije nowo utworzony kierunek lekarski

14 lipca 2017

209 osób zakwalifikowanych do przyjęcia dokumentów, 300 jest na liście rezerwowej – to najnowsze i najbardziej aktualne dane dotyczące zainteresowania kandydatów studiowaniem medycyny na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. – To rekord – przyznaje rzeczniczka UTH Aneta Mirosz.

 

 

Listy przyjętych na UTH będą znane 28 lipca

Listy przyjętych na UTH będą znane 28 lipca

 

Elektroniczna rekrutacja na wszystkie kierunki uniwersytetu właśnie się zakończyła. – Łącznie w systemie zarejestrowało się ponad 3,5 tys. osób zainteresowanych studiowaniem stacjonarnym. Teraz, jeśli chcą być dopuszczeni do kolejnego etapu, muszą uiścić opłatę rejestracyjną i przynieść wymagane dokumenty. Przyjmujemy je do 25 lipca, ogłoszenie wyników nastąpi 28 lipca – mówi Aneta Mirosz.

Na medycynę zgłosiło się ponad 1800 osób, a miejsc jest 70. – Oznacza to, że według liczby zarejestrowanych osób na jedno miejsce przypada 25 kandydatów, a według listy chętnych, które wniosły opłatę – 21 – wylicza rzeczniczka UTH.

Kierunek lekarski wchodzi w skład Wydziału Nauk o Zdrowiu. – Studenci będą mieli zajęcia w budynku Wydziału Materiałoznawstwa i Technologii Obuwia przy ul. Chrobrego i będą korzystali z laboratoriów tego wydziału – wyjaśnia Mirosz.

Dużym powodzeniem na jedynej państwowej uczelni w Radomiu cieszą się też filologia angielska, pielęgniarstwo, administracja, ekonomia, prawo, pedagogika, a z technicznych: informatyka, transport i logistyka oraz kosmetologia.

Bożena Dobrzyńska

Tags

Dodaj komentarz