• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rekrutacja na UTH. Uczelnia nadal czeka na decyzję w prawie przyjęć na medycynę

14 lipca 2021

Menedżer produktu, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo wewnętrzne – to nowe kierunki studiów na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Uczelnia cały czas czeka na decyzję w prawie uruchomienia naboru na I rok medycyny.

 

fot. UTH Radom

 

UTH otrzymał właśnie zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na rozpoczęcie rekrutacji na kierunki: menedżer produktu – studia I stopnia w formie stacjonarnej i niestacjonarnej na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa, bezpieczeństwo i higiena pracy – studia II stopnia w formie stacjonarnej i niestacjonarnej na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa, bezpieczeństwo wewnętrzne – studia I stopnia w formie stacjonarnej i niestacjonarnej na Wydziale Prawa i Administracji.

Natomiast cały czas nie ma ostatecznej decyzji w sprawie uruchomienia naboru na I rok na kierunku lekarskim uniwersytetu. - Miała zapaść na początku lipca, ale na razie jej nie ma - poinformował nas rzecznik UTH, prof. Dariusz Trześniowski.

Medycyna bez pierwszego roku

Przypomnijmy: uczelnia nie dostałą zgody resortu edukacji i nauki na nabór studentów na medycynę w roku akademickim 2020/21. Powodem była głównie negatywna ocena, jaką radomskiej medycynie wystawiła Polska Komisja Akredytacyjna. Zarzuciła UTH, że brakuje laboratoriów i prosektorium, na zajęciach praktycznych są zbyt liczne grupy studenckie, a kadra nie ma publikacji naukowych. PKA krytycznie oceniła również to, że program studiów uniemożliwia osiąganie efektów kształcenia w zakresie umiejętności, m.in. w obszarze nauk morfologicznych i podstaw medycyny. W odpowiedzi uczelnia rozpoczęła program naprawczy, w tym budowę Naukowego Centrum Badawczego (łącznie z prosektorium anatomii prawidłowej), zmieniła także kierownictwo wydziału nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Kolejna wizytacja PKA - ze względu na pandemię zdalna - na uniwersytecie miała miejsce na wiosnę tego roku. - Komisja sformułowała pod naszym adresem kilka uwag, do których odnieśliśmy się. Czekamy na ostateczną decyzję - wyjaśnia rzecznik UTH.

bdb

 

 

Tags