• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Remonty w szpitalach w Pionkach i Iłży. Powiat stara się o pieniądze z budżetu państwa

11 lipca 2018

Szpitale w Pionkach i Iłży muszą się modernizować. Starostwo powiatowe, które jest właścicielem lecznic ma nadzieję, że na prace w pierwszej z placówek dostanie pieniądze z budżetu centralnego. Na zmiany w Iłży powiat musi znaleźć fundusze we własnej kasie.

 

 

W Pionkach trzeba zmodernizować szpitalną izbę przyjęć, blok operacyjny i oddział chirurgiczny. To plan pierwszego etapu robót. W drugim  zmiany obejmą także oddział ginekologiczno-położniczy. – To bardzo duży zakres prac. Kosztorys inwestorki opiewa na około 10 mln zł. Dlatego jeszcze w marcu, jako organ założycielski szpitala zwróciliśmy się do wojewody z wnioskiem o dofinansowanie z rezerwy budżetu państwa na 80 proc. tej kwoty – wyjaśnia wicestarosta radomski Leszek Margas. Na razie nie chce mówić o „planie B”, gdyby wniosek starostwa nie został pozytywnie zaakceptowany. – Jeśli dyrektor wydziału inwestycji w urzędzie wojewódzkim sugeruje nam, że możemy już ogłaszać przetarg, to nie ujawniamy planu rezerwowego tłumaczy wicestarosta.

Radni powiatu zdecydowali również o modernizacji szpitala w Iłży. – Zamierzamy przenieść z czwartego piętra na parter oddział chirurgiczny, którego pacjenci po remoncie będą przebywać w dwuosobowych pokojach z łazienkami. Na czwartej kondygnacji pozostanie tylko blok operacyjny i sale zabiegowe – tłumaczy Leszek Margas.

Modernizację w iłżeckiej lecznicy starostwo sfinansuje za pieniądze własne (1, 4 mln zł) oraz samego szpitala (200 tys. zł).

bdb

 

Tags

Dodaj komentarz