• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rodzina 500+. MOPS przyjmuje wnioski od piątku

31 marca 2016

Od jutra (1 kwietnia) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zacznie przyjmowanie wniosków w ramach Programu Rodzina 500+. Ale nie ma potrzeby się spieszyć, bo aby otrzymać 500 zł na dziecko w tym roku, dokumenty można składać do końca czerwca.

 

 

Dyrektor Gierczak: Nie ma potrzeby się śpieszyć

Dyrektor Gierczak: Nie ma potrzeby się śpieszyć

– Jeśli wniosek zostanie złożony w tym terminie, pieniądze zostaną wypłacone z wyrównaniem od 1 kwietnia – zapewnia dyrektor MOPS w Radomiu Marcin Gierczak.

Wnioski będą przyjmowane od 1 kwietnia na 12 stanowiskach w siedzibie MOPS przy ul. Listopada oraz w pięciu punktach w całym mieście. Natomiast od 11 kwietnia będzie uruchomionych kolejnych pięć. Będą także działać punkty mobilne. Pełną listę podawaliśmy tutaj. Wnioski można również składać droga elektroniczną.

– Jeśli okaże się, że jest taka potrzeba będziemy reagowali na bieżąco, uruchamiali kolejne miejsca – zapewnia dyrektor Gierczak.

Na razie MOPS zatrudnił do obsługi programu 10 osób, ale szef ośrodka nie wyklucza, że będzie ich nawet 25. – Tak zorganizujemy pracę, by na etapie przyjmowania wniosków rozdzielać je na te, do których nie trzeba dołączać żadnych zaświadczeń i są one prostsze w obsłudze oraz na te, które wymagają dodatkowych oświadczeń lub ustalenia wysokości dochodu – wyjaśnia Gierczak. Nie ukrywa, że zależy mu na tym, by radomianie składali kompletne wnioski, by nie trzeba ich było uzupełniać, bo to wydłuża czas realizacji. – Za najlepszą formę wypłaty uważamy natomiast przelew na rachunek bankowy. Tylko w wyjątkowych sytuacjach dopuszczamy inne formy płatności – mówi dyrektor MOPS. Przypomina, że bazą do obliczania dochodu jest rok 2014, a jeśli ktoś utracił lub zyskał źródło dochodu w następnych latach, powinien uzupełnić dokumenty.

Wzór wypełnionego wniosku znajduje się na stronie MOPS. Szef MOPS uczula: – Na ostatniej stronie koniecznie trzeba złożyć podpis.

Dokładnie nie wiadomo, ilu dzieciom w Radomiu będzie przysługiwał dodatek w wysokości 500 zł. Wstępnie MOPS szacuje, że będzie to około 20 tys. osób. – Ale dopiero po pierwszym etapie przyjmowania wniosków okaże się, czyt nasze obliczenia się potwierdzą – mówi dyrektor Gierczak.

Osoba ubiegająca się o wypłatę świadczenia dostanie z MOPS decyzję administracyjną.

Bożena Dobrzyńska

 

Tags

Dodaj komentarz