• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

ROK kończy rok koncertem gwiazdkowym i sylwestrowym

11 grudnia 2018

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na dwa grudniowe, ostatnie już w tym roku koncerty. Pierwszy – „Gwiazdka po staropolsku”, odbędzie się w sobotę , 15 grudnia, a wystąpi w nim poza ROK Kapela ze Wsi Warszawa, natomiast w sylwestrowy wieczór melomani spędzą z wykonawcami operowymi i musicalowymi.

 

 

Kapela ze Wsi Warszawa

Kapela ze Wsi Warszawa

 

W programie najbliższego koncertu znajdzie się tradycyjna muzyka inspirowana przede wszystkim folklorem z Mazowsza z nutą nowoczesności oraz kolędy staropolskie.

Jeśli o jakimś polskim zespole można powiedzieć, że jest naprawdę znany na całym świecie, od Meksyku, po Japonię, to właśnie o Kapeli ze Wsi Warszawa. Na scenie uwodzą temperamentem, energią, ale przede wszystkim magnetycznymi głosami wokalistek, operujących tzw. śpiewem białym. Laureaci pięciu Fryderyków, ale także wielu innych bardzo prestiżowych nagród, m.in.  Radia BBC w kategorii „Newcomer”. Zespół wykonuje muzykę na polskich instrumentach muzycznych używanych w tradycyjnej polskiej muzyce ludowej. Wykorzystuje również repliki historycznych zrekonstruowanych instrumentów jak fidel płocka oraz suka biłgorajska. W programie koncertu gwiazdkowego Kapela ze Wsi Warszawa wspólnie z Radomską Orkiestrą Kameralną zagra kolędy staropolskie i pastorałki. Zabrzmi także tradycyjna muzyka inspirowana przede wszystkim folklorem z Mazowsza, czyli największe przeboje zespołu.

W przerwie koncertu odbędzie się licytacja bombek na cele charytatywne. Jak co roku znani radomianie własnoręcznie przygotowali bombki choinkowe, które będziemy mogli zabrać do domu jednocześnie pomagając innym.

W Koncercie Sylwestrowym zaśpiewają: Monika Świostek – sopran, Aleksandra Borkiewicz – sopran,  Rafał Majzner – tenor. Radomską Orkiestrą Kameralną dyryguje Waldemar Sutryk. Na scenie zobaczymy też akrobatów z grupy Everest Production. W programie: słynne arie i duety operetkowe, musicalowe, a także najpiękniejsze walce Straussa, polki i czardasze.

Gala Sylwestrowa w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej to gwarancja szampańskiego nastroju i niezwykłych doznań muzycznych. – W noc sylwestrową zapraszamy w niezapomnianą, sentymentalną muzyczną podróż  po kontynentach i epokach, podczas której melomani zostaną wprowadzeni w doskonały, karnawałowy nastrój. W programie znajdą się najsłynniejsze przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, które wspólnie zaśpiewają gwiazdy wieczoru z towarzyszeniem Chóru Filharmonicznego. Oprócz doskonałych śpiewaków na scenie wystąpi grupa Everest Production, która łamie bariery pomiędzy cyrkiem, tańcem i teatrem. Artyści łączą takie dziedziny jak: akrobatyka, taniec, iluzja, akrobatyka powietrzna czy ruch sceniczny, a wszystko to przy dźwiękach magicznej muzyki. Tradycyjnie, w przerwie koncertu, symboliczną lampką szampana wspólnie wzniesiemy toast za nowy 2019 rok – zapowiada Agnieszka Stanicka z biura koncertowego ROK.

 

Tags

Dodaj komentarz