• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

ROSA-BUD nie będzie kończyć hali. MOSiR ogłosi nowy przetarg

1 marca 2019

Konsorcjum firm ROSA-BUD, MAXTO nie będzie kontynuowało prac na budowie hali i stadionu wchodzących w skład Radomskiego Centrum Sportu – poinformował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzisiaj, 1 marca, inwestor odstąpił od umowy ze wspomnianymi wykonawcami.

 

SAM_8070

 

Tym samym MOSiR przeciął ciągnącą się współpracę z firmami, które odpowiedzialne były za budowę obiektów wchodzących w skład Radomskiego Centrum Sportu. – Daliśmy zainteresowanym czas do końca lutego. W tym czasie nie wznowiły one prac na placu budowy przy ul. Struga. Termin ten minął, stan robót jest niezadowalający, nasze zaufanie i cierpliwość, podobnie jak wielu sympatyków radomskiego sportu, zostały wyczerpane, więc zdecydowaliśmy się definitywnie zakończyć współpracę – tłumaczy Grzegorz Janduła, prezes MOSiR.

Pisma dotyczące odstąpienia od umowy trafiły do Rosa-Budu oraz MAXTO w piątek. – Powyższa sytuacja sprawia, że będziemy zmuszeni ogłosić przetarg na dokończenie robót. Czeka nas dużo dodatkowej pracy, ale wierzę w to, że nasze działania pozwolą szybko wyłonić nowego, rzetelnego wykonawcę. A wszyscy fani sportów halowych oraz sympatycy futbolu będą mogli wreszcie korzystać z obiektów, na które czekają od dziesięcioleci – sumuje prezes Janduła.

Przypomnijmy: pierwotny termin zakończenia hali widowiskowo-sportowej wchodzącej (poza boiskiem Radomiaka) w skład RCS to listopad 2018 roku.

kat

Tags

Dodaj komentarz