Rozlana farba na nowych obiektach sportowych przy „Elektroniku”. Policja szuka wandala(i)

5 sierpnia 2022

W nocy z czwartku na piątek nieznany sprawca, bądź sprawcy, zniszczyli nową infrastrukturę sportową Zespołu Szkół Elektronicznych. Kilka puszek białej farby rozlano na dopiero co ukończoną bieżnię i boisko. Na dzisiaj planowano odbiór techniczny inwestycji.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

- Niestety, perfidny akt wandalizmu przekreślił te plany. Nigdy nie powinien mieć miejsca! Sprawa oczywiście została zgłoszona na policję. Liczę, że sprawcy zostaną szybko wykryci i przykładnie ukarani. Dlatego apeluję do wszystkich, którzy cokolwiek widzieli lub słyszeli minionej nocy na terenie Zespołu Szkół Elektronicznych, o kontakt z policją lub urzędem miejskim. Prawnicy urzędu rozmawiają z wykonawcą o możliwościach naprawy zniszczonych obiektów tak, aby można było jak najszybciej zacząć z nich korzystać - podkreśla Katarzyna Kalinowska, zastępca prezydenta Radomia.

- To co się stało minionej nocy to policzek wymierzony nie tylko szkole i wszystkim zaangażowanym w głosowanie na ten projekt w Budżecie Obywatelskim, ale także całej społeczności Radomia. Mam nadzieję, że sprawca, bądź sprawcy zostaną szybko wykryci i należycie ukarani. Takie rzeczy nie mogą mieć miejsca i powinny być napiętnowane!  Liczę, że szkody uda się jak najszybciej naprawić, a lokalna społeczność będzie mogła korzystać z nowych obiektów - dodaje prezydent Radosław Witkowski.

kat

Tags