Rozpoczyna się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023. Jest ich aż 185

1 czerwca 2022

Od dzisiaj możemy głosować na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Wybieramy spośród 185 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców Radomia. Do podziału jest 7 mln 750 tys. zł. Głosowanie potrwa do 21 czerwca.

 

 

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach każdy mieszkaniec Radomia będzie mógł zagłosować na dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty.

- Zachęcam do udziału w głosowaniu. Projekty są różnorodne, zarówno duże infrastrukturalne jak i drobne poprawiające jakość życia, w tym również projekty miękkie, np. sportowe czy kulturalne. Oczywiście, ostateczna decyzja będzie należała do mieszkańców. To wasze głosy zdecydują, ile i które projekty będą realizowane - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński. Podkreśla, że to, iż warto głosować pokazuje historia. - To już dziesiąta edycja Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory na realizację propozycji zgłoszonych przez mieszkańców została przeznaczona kwota 45 mln 650 tys. zł. Z ponad 1 500 projektów, które znalazły się na kartach do głosowania, radomianie wybrali 235 zwycięskich.

Tradycyjnie w Budżecie Obywatelskim można zagłosować przez stronę www.konsultacje.radom.pl (bez logowania, z weryfikacją numeru telefonu) oraz w trzech stacjonarnych punktach:

- w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19),

- w Wieloosobowym stanowisku ds. Komunikacji Społecznej, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),

- w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu, ul. Rwańska 16.

W weekendy w wielu miejscach w mieście będą się też pojawiały mobilne punkty głosowania.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 24 lipca.

Źródło: UM Radom

Tags