• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rumuni włamywali się do domów i okradali je. Sąd aresztował ich na trzy miesiące

16 kwietnia 2019

Trzech obywateli Rumunii, którzy włamywali się do domów na terenie powiatu kozienickiego oraz wołomińskiego zatrzymali policjanci z Kozienic i funkcjonariusze KWP w Radomiu. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

271-60088

 

Od kilku miesięcy policjanci z Kozienic prowadzili sprawę dotyczącą kradzieży i włamań do domów na terenie powiatu kozienickiego. – Dzięki wnikliwej analizie zebranych materiałów w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20-, 21- i 23 lat podejrzanych o te przestępstwa. Młodzi obywatele Rumunii zostali zatrzymani w Warszawie, a kilka godzin wcześniej włamali się do domu w powiecie wołomińskim. Łupem złodziei padła złota biżuteria oraz pieniądze. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które zostanie przekazane właścicielom. Mężczyźni przyznali się do stawianych zarzutów. Sąd Rejonowy w Kozienicach, na wniosek prokuratury, zastosował wobec obcokrajowców tymczasowy areszt na trzy miesiące. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności – relacjonuje mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Policjanci apelują, by właściwie zabezpieczać domy przed włamaniem. – Pamiętajmy, że złodziej bardzo rzadko decyduje się na rabunek w ciemno, a domy, mieszkania nie są wybierane przypadkowo. Przed dokonaniem włamania przeprowadzają rozpoznanie terenu, obserwują budynek, sprawdzają jego zabezpieczenie, poznają przyzwyczajenia domowników. Gdy wyjeżdżamy na dłużej poprośmy życzliwych sąsiadów, znajomych, rodzinę o opiekę nad mieszkaniem, opróżnianie skrzynki na listy, zabranie ulotek spod drzwi. Dłuższy brak oznak pobytu mieszkańców kusi włamywacza – podkreśla asp. Tarczyńska.

kat

Fot. KPP Kozienice.

 

Tags

Dodaj komentarz