• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rumunka sprzedawała podróbki markowej odzieży warte około 40 tys. zł

19 października 2020

Blisko 170 sztuk podróbek odzieży znanych światowych marek miała do sprzedaży 28-letnia kobieta, którą na miejskim targowisku w Grójcu zatrzymali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z tamtejszej komendy.

   

- W miniony czwartek funkcjonariusze zatrzymali 28-letnią obywatelkę Rumunii, która oferowała do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Towar ten został zabezpieczony przez policjantów, a kobieta została zatrzymana. Wartość przechwyconych koszulek, bluz, kurtek i dresów jest nie mniejsza niż 40 tys. zł. Dokładna wartość zabezpieczonego towaru zostanie oszacowana w najbliższym czasie - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do pięciu lat.

kat

Fot. KPP Grójec

Tags

Jedna odpowiedź do “Rumunka sprzedawała podróbki markowej odzieży warte około 40 tys. zł”

  1. ja pisze:

    No i co z tego. Każdy wie, że oni nie sprzedają oryginałów i z tego powodu nikogo nie oszukują, a że u nas są ludzie którzy chcą mieć taką namiastkę to i handel trwa i dla obu stron jest opłacalny. Może trzeba uświadomić markowym firmom że Polska nie do końca jest gotowa na sugerowane przez nich ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *