• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ruszają pierwsze przetargi na realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego

14 stycznia 2019

Pierwsze przetargi na realizację czterech projektów, które będą finansowane z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego ogłosił magistrat. Dotyczą placu zabaw i zewnętrznych siłowni. Kolejne przetargi zostaną ogłoszone przez miasto wkrótce.

 

Plac zabaw przy Ogródku Jordanowskim także powstał w ramach BO

Plac zabaw przy Ogródku Jordanowskim także powstał w ramach BO

 

Przy Publicznym Przedszkolu nr 17 przy ul. Zbrowskiego powstanie nowy plac zabaw z syntetyczną nawierzchnią, wyposażony w szereg urządzeń. Mają to być m.in. zestawy zabawowe, huśtawki, karuzela, trap linowy i piaskownica. Na oferty w tym przetargu miasto czeka do 24 stycznia, a zwycięska firma będzie miała na wykonanie wszystkich prac pięć miesięcy.

Drugi ogłoszony przez urząd miejski przetarg dotyczy realizacji trzech zadań z Budżetu Obywatelskiego. Są to: budowa siłowni zewnętrznej i montaż urządzeń street workout przy ul. Odlewniczej na Potkanowie, budowa podobnego placu do ćwiczeń przy PSP 9 przy ul. Sandomierskiej oraz budowa siłowni zewnętrznej i infrastruktury towarzyszącej na Plantach, między blokami Planty 5, Broni 2 i 4, Poniatowskiego 6 i Traugutta 1. Termin składania ofert mija 29 stycznia. Zwycięzca przetargu będzie miał na wykonanie prac cztery miesiące.

Miasto zapowiada, że w najbliższym czasie będą ogłaszane kolejne przetargi na realizację projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. To m.in. modernizacja sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych im. H. Dobrzańskiego „Hubala” i budowa placu zabaw na osiedlu XV-lecia, pomiędzy budynkami Chrobrego 28, Miła 27, Miła 25 oraz budowa boiska przy ul. Ciborowskiej.

kat

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz