• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Są chętni do zarządzania szpitalami w Pionkach i Iłży. Dyrektorów wybiorą komisje konkursowe

7 czerwca 2017

Cztery osoby ubiegają się o fotele dyrektora szpitala w Iłży, a dwie – w Pionkach. Konkurs na dyrektorów ogłosił starosta radomski, po wcześniejszym wypowiedzeniu umów Zbigniewowi Deji i Aleksandrowi Gawlikowi.

 

 

120916szpital

 

Komisje do przeprowadzenia konkursów na stanowiska dyrektorów szpitali w Pionkach i w Iłży zapoznały się ze złożonymi ofertami. O stanowisko szefa Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej – Szpital w Iłży ubiegają się: Joanna Pionka, kierownik sekcji statystyki w szpitalu w Iłży, dr Renata Orawiec, adiunkt na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu oraz Maria Chmielnicka, naczelna pielęgniarka szpitala w Iłży i kierownik tamtejszego ZOL -u. Natomiast pionkowską placówką chcą zarządzać: Sławomir Idzikowski, zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych w Pionkach oraz wymieniony już wyżej Andrzej Kalman.

– 8 czerwca br. kandydaci zaprezentują swoje wizje zarządzania szpitalami i będą odpowiadali na pytania komisji. Niewykluczone, że tego samego dnia  komisje wybiorą kandydatów, a następnie swoje decyzje przedstawią zarządowi powiatu – informuje rzecznik starostwa Malek Oleszczuk.

Przypomnijmy: starosta chciał organizacyjnie połączyć szpitale w Pionkach i Iłży, tak by miały większe szanse na znalezienie się w sieci organizowanej przez Ministerstwo Zdrowia (obecności w niej gwarantuje kontrakt z NFZ bez przystępowania do konkursu) i poprawę trudnej sytuacji finansowej. Jednak rada powiatu nie wyraziła zgody na taki zabieg.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz