Samochody kradzione m.in. w Wielkiej Brytanii rozbierano na części pod Białobrzegami

9 września 2020

Wspólna akcja funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziła do ujawnienia samochodów skradzionych na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Do sprawy zatrzymano mieszkańca powiatu białobrzeskiego

     

Jak informuje zespół prasowy KWP w Radomiu, na początku września policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z placówki Straży Granicznej w Dorohusku ujawnili „dziuplę” samochodową znajdującą się na terenie powiatu białobrzeskiego. Kryminalni z Radomia oraz z KPP w Białobrzegach podczas przeszukania posesji odnaleźli pięć zdekompletowanych samochodów osobowych marki Skoda, Audi, BMW i Volkswagen. Ujawniono i zabezpieczono również części pochodzące od dziewięciu innych pojazdów. Jak się okazało, samochody zostały skradzione na Mazowszu oraz na terenie Wielkiej Brytanii.

Do sprawy został zatrzymany 47-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego. Policjanci weryfikują i sprawdzają inne części znalezione na posesji, które mogą pochodzić od skradzionych samochodów. Sprawca tego procederu teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

kat

Fot. KWP Radom

Tags