Ścieżka rowerowa po północnej stronie ulicy Prażmowskiego gotowa. W budowie sa kolejne

1 września 2022

Gotowa jest już ścieżka rowerowa po północnej stronie ulicy Beliny-Prażmowskiego. W ramach tego zadania wyremontowano też chodnik, a pasażerowie komunikacji miejskiej mają do dyspozycji nową wiatę przystankową. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wnioskodawcą projektu było Bractwo Rowerowe.

 

fot. Łukasz Wójcik

 

Na 420-metrowym odcinku pomiędzy rondem Mikołajczyka a ulicą Traugutta powstała asfaltowa droga dla rowerów, a obok niej nowy chodnik z kostki betonowej. Ścieżka ma połączenie z istniejącą wcześniej drogą rowerową wzdłuż pozostałego fragmentu ulicy Beliny-Prażmowskiego i trasy N-S. Zostało wykonane niezbędne oznakowanie poziome i pionowe, a na przystanku autobusowym przy ul. Beliny-Prażmowskiego wykonawca prac ustawił nową wiatę z dużą podświetlaną gablotą.

W trakcie realizacji są dwie inne inwestycje rowerowe z Budżetu Obywatelskiego. Trwa budowa ścieżki wzdłuż ulicy 11 Listopada, od ul. Zbrowskiego do Chrobrego oraz wzdłuż ulicy Limanowskiego, od ronda Kisielewskiego do ul. Wałowej.

Źródło: UM Radom

Tags