Sentymentalna podróż w czasie, czyli „Przystanek PRL”. Uwaga na czarną Wołgę!

25 czerwca 2022

„Rodziców uprasza się o pilnowanie swoich pociech, ponieważ na placu Corazziego pojawi się czarna Wołga z białymi firankami w oknach. Tajemniczy kierowca może zapraszać nieświadomych uczestników imprezy na przejażdżkę w nieznane” – ostrzegają organizatorzy „Przystanku PRL”.

 

To będzie sentymentalna podróż w czasie (fot. Łukasz Wójcik/UM Radom)

 

Resursa wraz z Muzeum Historii Najnowszej Radomia zapraszają na wydarzenie pn. „Przystanek PRL", który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 czerwca, w godz. 13.00 - 19.00 na placu Corazziego.

"Chcemy zabrać mieszkańców naszego miasta w sentymentalną podróż do czasów pełnych sprzeczności, które dla wielu Polaków, pomimo braku towarów w sklepach oraz swobody wyjazdów poza granice kraju, były najpiękniejszymi latami dzieciństwa oraz młodości. Poprzez prezentację samochodów z epoki, muzykę, kiermasz książek oraz płyt winylowych postaramy się przywołać najmilsze wspomnienia okresu, będącego przecież niezbyt odległą historią naszej ojczyzny" - zapowiadają organizatorzy.

Guma, kapsle, wata cukrowa i lody Bambino

Podczas festynu nie zabraknie integracyjnych zabaw dla całych rodzin prowadzonych przez doświadczonych animatorów, wystaw przedmiotów codziennego użytku, jednośladów oraz odzieży, tak charakterystycznej dla tamtego czasu.

Zainteresowani mogą nauczyć się pisania na maszynie, szydełkowania, grania w gumę, kapsle oraz cymbergaja, a także podstaw pracy na maszynie do szycia. Nie zabraknie także czegoś dla ciała. Każdy uczestnik będzie miał możliwość skosztowania napojów z saturatora, waty cukrowej oraz lodów Bambino. Liczne konkursy obfitować będą w cenne nagrody.

"Ogórkiem" i... Czarną Wołgą

Wielką atrakcją tegorocznego pikniku będzie możliwość bezpłatnej przejażdżki zabytkowym Jelczem "ogórkiem". Zaplanowano dwie wycieczki autokarowe z przewodnikiem śladami radomskiego protestu. Pierwszy kurs odjedzie z zatoki TAXI przy urzędzie miejskim od strony ul. Niedziałkowskiego o godz. 14.30, kolejny o 16. Z tego samego miejsca o godz. 13, 14, 15 oraz 17 "ogórek" zawiezie wszystkich chętnych na wystawy prezentowane w Kamienicy Deskurów.

"Rodziców uprasza się o pilnowanie swoich pociech, ponieważ na placu Corazziego pojawi się czarna Wołga z białymi firankami w oknach. Tajemniczy kierowca może zapraszać nieświadomych uczestników imprezy na przejażdżkę w nieznane. Pomimo tego prosimy o zachowanie spokoju. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwać będzie funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej" - informują organizatorzy.