Skwer na Osiedlu XV-lecia nie do poznania. Są: plac zabaw, strefy aktywności i seniora

19 listopada 2021

Jest kolorowo i… pomysłowo. Dzieci, ale nie tylko one, będą z pewnością spędzały tu dużo czasu. Zakończyły się prace związane z zagospodarowaniem terenów zielonych na skwerze pomiędzy ulicami Bema, Jasińskiego i Sowińskiego. Powstał nie tylko plac zabaw.

 

fot. Anna Wróblewska/UM Radom

 

Poza nim także: siłownia zewnętrzna, strefa aktywności seniora oraz strefa rekreacji ze stołem do gry w tenisa i stołem do szachów. Wybudowano nowe alejki, zostało zamontowane oświetlenie i ustawiono ławki. Zostały wykonane nasadzenia drzew i krzewów. Są także domki dla owadów, budki dla ptaków oraz tzw. ogrody deszczowe i łąka kwietna.

- Ten teren zmienił się wręcz nie do poznania. Mieszkańcy osiedla uzyskali nowe, funkcjonalne i bezpieczne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Dziś nowoczesne miasto to nie tylko duże obiekty i sprawna komunikacja, ale też, zwłaszcza w dobie pandemii, ważne są tereny zielone dające mieszkańcom możliwość odpoczynku. Mam nadzieję, że to miejsce jak najdłużej pozostanie w tak dobrym stanie jak jest dzisiaj - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zmiany na terenie między ulicami Bema Sowińskiego i Jasińskiego trwają już od dłuższego czasu. Były poprzedzone konsultacjami społecznymi. - Przypomnę, że w pierwszym etapie, zgodnie z postulatami mieszkańców został przebudowany cały układ drogowy w tej części miasta. Powstały nowe chodniki i miejsca postojowe. Teraz, o co też zabiegali mieszkańcy, został zagospodarowany teren zielony. Przed nami trzeci etap prac, czyli budowa chodników i podjazdów do trzech wieżowców przy ulicy Sowińskiego. Te prace właśnie się rozpoczynają - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Inwestycja polegająca na zagospodarowaniu terenów zielonych na osiedlu XV-lecia kosztowała ponad 1,5 mln zł.

Źródło: UM Radom

 

 

Tags