• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Słoń i mucha”, czyli poznaj Radomską Orkiestrę Kameralną

11 kwietnia 2019

„Słoń i mucha” – taki tytuł nosi kolejny koncert ROK z cyklu „Poznaj swoją orkiestrę”, który odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, o godz. 18. Jako soliści wystąpią radomscy muzycy: Ireneusz Winiarski – kontrabas, Piotr Gach – wiolonczela, Adam Dębski – altówka, Franciszek Włodarczyk.

 

Soliści kwiecień2

 

– Wbrew słowom znanego przysłowia „Cudze chwalicie swego nie znacie” postanowiliśmy pokazać, jak wspaniałych solistów ma w swoim składzie nasza orkiestra – wyjaśnia Agnieszka Stanicka z ROK.

Aby zademonstrować ogromny talent artystów, w programie koncertu znalazły się takie kompozycje jak Gawot „Słoń i mucha” J.A. Lorenzettiego, Le Grand Tango A. Piazzolli oraz Kwartet „Dysonansowy” C-dur KV465 W. A. Mozarta.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie pojawienie się na scenie młodego gitarzysty Franciszka Włodarczyka. Jest on laureatem Grand Prix X Jubileuszowego Konkursu na Wykonanie Utworu z Orkiestrą w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Zgra on koncert na gitarę solo i orkiestrę – Concierto de Aranjuez cz.II J.Rodriga (1939). Muzyka ta przywołuje wyidealizowany obraz minionej epoki, nawiązuje do hiszpańskiego folkloru i tańców dworskich. Zawiera też aluzje osobiste i polityczne. Część II tego utworu ma wyrażać ból po zbombardowaniu Guerniki w 1937 roku.

W przerwie koncertu, w ramach akcji „Stwórz pisankę – pomóż dzieciom” odbędzie się licytacja pisanek malowanych przez znanych radomian, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie dla chorej na białaczkę Samanty.

Fot. Materiały prasowe/ROK

 

 

 

 

.

Tags

Dodaj komentarz