• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Spektakl Teatru dla Dorosłych na Obozisku. Klasycy czy romantycy?

27 listopada 2019

MOK „Amfiteatr” zaprasza dzisiaj, 27 listopada, o godz. 19 na premierę działającego pod egidą placówki spektaklu Teatru dla Dorosłych, „Klasycy czy romantycy?”. Przedstawienie powstało na podstawie utworów Adama Mickiewicza oraz autorów współczesnych.

 

 

IMG_9675

– Wybór twórczości wielkiego narodowego wieszcza jako materiału na kolejną premierę padł niejako przypadkowo, a związany był z wakacyjnymi warsztatami naszej grupy. Mieliśmy już za sobą zaawansowane próby do spektaklu na podstawie „Zielonej Gęsi” K.I. Gałczyńskiego, ale pod wpływem zespołu zdecydowałem na zmianę repertuaru, co patrząc na długi tok przygotowań do premiery, nie okazało się zbyt fortunne – wspomina Dominik Wendołowski, reżyser, opiekun grupy teatralnej.

– Mam nadzieję, że utwory wielkiego wieszcza wzbogacone kontrapunktem współczesnej poezji i prozy będą dla widzów małą retrospekcją w nieustającej dyskusji o roli dzieł Adama Mickiewicza w kulturze naszego kraju, bo dawni romantycy są już przecież klasykami, a ich dzieła są już odbierane siłą rzeczy odbierane inaczej – dodaje reżyser.

Występują: Barbara Czyżewska-Drabik, Teresa Gospodarczyk, Monika Szczepanik, Teresa Środa, Agnieszka Urbańska-Brzeska, Hanna Zembrzycka, Karolina Zuchowicz,Robert Jabłoński, Jacek Kowalczewski, Wojciech Rudkowski. Opieka artystyczna i adaptacja sceniczna Dominik Wendołowski. Muzyka i aranżacja Kuba Kosiński.

Spektakl na Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Kolejne przedstawienie 11 grudnia, również o godz. 19, na Scenie Obozisko.

Fot. Materiały prasowe/MOK „Amfiteatr”

Tags

Dodaj komentarz