• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Spotkanie z podróżnikami w Łaźni. Opowiedzą o wyprawie do Gruzji

25 listopada 2019

Dzisiaj, 25 listopada, o godz. 18 w Łaźni odbędzie się spotkanie z Magdaleną Gorzkowską i Radosławem Koniarzem, miłośnikami Gruzji. Magdalena Gorzkowska jest z wykształcenia archeologiem, ale jej wielka pasją jest fotografia, którą często łączy z zamiłowaniem do zielarstwa.

 

DSC08436

 

Wyprawę do Gruzji  zorganizował wielki miłośnik tego kraju Radosław Koniarz. Była to pełna adrenaliny podróż poprzez malownicze zakątki Gruzji, wspaniałe góry Kaukaz,  gdzie można podziwiać dziką przyrodę: Martwili, lodowiec Chalaadi pod Chatini i Shkhara, Ocatse Canyon…. zielone łąki pełne ziół i kwiatów.

Gruzja to również kraj starych monastyrów. Dawid Garedża, Mccheta, Dżwari – dawne centra kulturalne i religijne, klasztory, które od setek lat przyciągają tysiące wiernych. Miejsca, gdzie w mrocznych pomieszczeniach, pośród płonących świec faktycznie można się poczuć “bliżej Boga”.

Swanetia i Ushguli, w których tkwi jakaś pradawna siła, przyciąga jak magnes, a życie toczy się tu w kamiennych domach zbudowanych przez przodków kilkaset lat temu.

Uplisciche, Wardzia, skalne miasta składające się z systemu jaskiń połączonych ze sobą tunelami. Z daleka wyglądają jak jamy zwierząt w skale, a od środka przypominają mrowisko.

Poza tym Gruzja to wspaniali, gościnni ludzie, rewelacyjna kuchnia i przepyszne wino.

Tags

Dodaj komentarz