• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Sprawdź, jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejami

11 kwietnia 2017

Szykuje Ci się wyjazd służbowy lub majówka z rodziną? Zapewne wszystko co związane z wycieczką jest już dopięte na ostatni guzik, a Wasze walizki stoją już spakowane. A zastanowiłeś się, czy Twoje mieszkanie na pewno zyskało odpowiednie zabezpieczenia?

 

 

book-2020460_960_720

 

Czasami zamknięcie drzwi na klucz może okazać się niewystarczające, dlatego przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, co możesz zrobić w kwestii zapewnienia lepszej ochrony dla swojego miejsca zamieszkania.

Zwróć uwagę na szczegóły

Czasami umykają nam takie rzeczy, jak niedomknięte okna czy całkowicie nieosłonięte okna ukazujące, co znajduje się w środku. Zapalone światło w połączeniu z odsłoniętym oknem ukazuje jak na dłoni zawartość pomieszczenia, a być może również wszystkie cenne przedmioty, które się w nim znajdują. Pamiętaj, że jest to sporą zachętą dla złodzieja planującego włamanie.

Zazwyczaj chciwi ludzie pragnący wzbogacić się kosztem drugiego człowieka przez długi czas obserwują jego miejsce zamieszkania, aby zapoznać się z planem dnia wszystkich domowników. W ten sposób są w stanie ocenić, kiedy włamanie może dojść do skutku a oni nie zostaną złapani na gorącym uczynku.

Musisz zacząć skupiać się na szczegółach. Jeśli w Twoich oknach do tej pory nie zawisły rolety lub rolety antywłamaniowe to nadeszła odpowiednia pora, aby je przymocować. Przed wyjściem z domu koniecznie zamknij otwarte i uchylone okna. Nie kuś losu. Jeśli masz w swoim otoczeniu zaufaną osobę, którą możesz poprosić o systematyczne doglądanie mieszkania pod Twoją nieobecność, np. sąsiada lub kogoś z rodziny, to wystosuj taką prośbę. W ten sposób potencjalny włamywacz będzie wiedział, że mieszkanie stale jest pod czyjąś opieką.
Myśl o przyszłości

Wszelkie zabezpieczenia chronią wyłącznie to, co jest tu i teraz. Ale zagrożeniem dla mieszkania nie jest wyłącznie włamanie. Równie dobrze w mieszkaniu może wybuchnąć ogień, który w jednej chwili rozprzestrzeni się na całą powierzchnię mieszkalną i pochłonie cały nasz dobytek. Z jednej strony szczęście w nieszczęściu, że stanie się to pod naszą nieobecność, z drugiej narazi nas to na niemałe koszty finansowe. Aby ustrzec się od kosztów związanych z usuwaniem szkód i zniszczeń poczynionych z ręki złodzieja lub wywołanych przez pożar czy powódź, już teraz zatroszcz się o polisę dla domu (np. https://www.masterquote.co.uk/home-insurance). W razie nieszczęśliwego zdarzenia ubezpieczyciel wypłaci Ci odpowiednio wysoką rekompensatę finansową.

Tags

Dodaj komentarz