„Staropolskie Kolędowanie”. Finał festiwalu i koncert grupy gospel

26 grudnia 2021

W środę, 29 grudnia o godz. 17 w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przy ul. Młyńskiej 23/25 odbędzie się finał jubileuszowego, XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”.

 

Gwiazdą wieczoru będzie Gospel Rain (fot. facebook/gospelrain)

 

Podczas koncertu poznamy laureatów jubileuszowego festiwalu, który w tym roku organizuje Powiatowy Instytut Kultury i kuria diecezji radomskiej. Wcześniej oczywiście przesłuchania konkursowe. Od godz. 9 o wielki finał zabiegać będzie ponad 200 wykonawców  - solistów, chórów i zespołów. Zostali oni wyłonieni podczas przesłuchań eliminacyjnych, które odbywały się w ośmiu miejscach regionu. Artystów amatorów oceni jury pod przewodnictwem dr Kingi Strycharz-Bogacz, etnomuzykologa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.  

Potem wystąpi gwiazda wieczoru, czyli Gospel Rain - kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To jedna z najstarszych grup tego typu w kraju. Właśnie świętuje 30 -lecie istnienia. Koncert "Emmanuel. Pieśni o Narodzeniu" w radomskim WSD wypełnią znane polskie kolędy i pastorałki w aranżacjach łączących tradycję z nowymi trendami muzycznymi.

Tags